Agenda/bijeenkomsten

Expertisepunt LOB

Actuele inzichten en handvatten bij voortijdig schoolverlaten

Het is belangrijk dat zo min mogelijk jongeren zonder startkwalificatie het mbo verlaten.

 

Hoewel de cijfers een dalende trend laten zien hebben, in het schooljaar 2022-2023, toch ruim 24.000 mbo studenten het onderwijs voortijdig verlaten. Wat zijn de oorzaken van voortijdig schoolverlaten? En wat kunnen we in het onderwijs doen om vsv tegen te gaan? Hoe kunnen we in de regio samenwerken zodat zo veel mogelijk jongeren met een diploma op zak een goede start maken op de arbeidsmarkt?

 

Op 12 juni gaan we met elkaar in gesprek over bovenstaande onderwerpen. Tijdens deze bijeenkomst vertelt Henry Mastwijk van Ingrado over het onderzoek dat is gedaan naar de oorzaken van vsv en zien we een korte documentaire over dit onderwerp, Marloes Derksen van het Talland College licht hun nieuwe heroriëntatie traject toe, Nassim Moussa van het ROC van Amsterdam neemt ons mee in het project ‘Iedereen binnenboord’ en we horen meer over het promotieonderzoek dat Irene Eegdeman deed naar de voorspellende factoren voor uitval op het mbo. Na elke spreker gaan we met behulp van activerende opdrachten met elkaar in gesprek zodat de deelnemers met concrete vervolgstappen verder kunnen.

 

Locatie:

ROC van Amsterdam, De theaterzaal van MBO College Zuid
Europaboulevard 13, 1079 PC, Amsterdam
(loopafstand van station Amsterdam RAI)
 

Deze bijeenkomst is bedoeld voor scholen in de regio Noordwest (Noord-Holland en Flevoland)

 

Collega’s voor wie dit thema ook interessant is zijn van harte uitgenodigd!

 

Inschrijven
12 juni 2025
14.00 - 16.30 uur
ROC van Amsterdam
Noordwest

Inschrijfformulier

Uw e-mailadres zal alleen worden gebruikt voor deze bijeenkomst en om jou eventueel hierover te benaderen indien hier aanleiding voor is. Jouw e-mailadres zal niet voor andere doeleinden worden gebruikt
Anti-spam
Typ bovenstaande code over.